Proč jsem se rozhodla psát blog?

Už jako malá jsem koukala dědovi pod ruce. Byl moc šikovný, na co sáhl, to dokázal opravit nebo vyrobit. Brával mě do dílny s sebou a ukazoval mi jak se co dělá. Uměl to hezky vysvětlit a nebál se dát mi do ruky vrtačku, i když mi bylo asi osm. Vlastně méně! První výrobek, dělaný společně s dědou, byl dřevěný stojan na tužky, který zdobil mou lavici už v první třídě. Dědo, byl jsi frajer, žes mě k tomu pustil…

Moc jsem se vždycky těšila, co zase bude děda vyrábět a jestli mi zase ukáže jak to dělá. Samozřejmě jsem nemohla dělat všechno, třeba u řezání dřeva na cirkulárce jsem měla za úkol držet si uši, dokud je zapnutá. Což z jeho strany nebylo proto, abych si chránila uši, ale ruce. Dokud si držím uši, nikam nesahám, to dá rozum…

Další osůbka, na kterou ve svém životě velmi ráda vzpomínám, a která mě toho hodně naučila, byla má vychovatelka v družině. Milovala všelijaké ruční práce a když viděla, že se zajímám, naučila mě drhat. Dnes se tomu říká macramé, ale je to totéž. Takže jedním z prvních dárků pro maminku byla drhaná sova.

Nejvíce mě toho naučila maminka. Neměla sice tolik trpělivosti jako děda, nebo paní vychovatelka, zato pořád něco tvořila. Nikdy jsem ji neviděla jen tak sedět, vždycky měla něco v ruce, co přetvářela na úžasné, leckdy nepraktické věci. Chtěla jsem to umět taky, tak jsem ji pozorovala při práci a postupně se tomu naučila. Dnes se tomu říká flow, ale není to nic jiného, než takové zabrání se do práce, která Tě baví tak moc, že zapomeneš na čas.

Nejde o to, že jsem celkem brzy tyto věci uměla, ale že mi je někdo ukázal! A hlavně mi ukázal, že když mám ten klíč, tedy návod, a vím jak na to, tak je to snadné a přináší mi to obrovskou radost.

Nejsem člověk, který by něco sám vymyslel. Nemám cit pro umění, barvy, tvary, ale mám trpělivost (mimochodem ta se dá právě touto činností velmi dobře vypěstovat). To mi dává ohromné možnosti se novým věcem naučit. Prostě je okoukat a tak dlouho zkoušet, dokud na to nepřijdu.

Tvořím návody. Pro každého.

Neboj se, že to nezvládneš, bála jsem se taky! Zbytečně….

Pro ty z vás, kteří máte stejně jako já touhu tvořit, jsem už pár postupů okoukala, vyzkoušela a sepsala návody, nebo je natočila na video.

A kdo opravdu nemáte rádi návody, jdete rovnou na věc ale jen jste narazili na nějakou drobnost, hledejte v krátkých videích, nebo si domluvte 30 minutovou konzultaci.

Propadla jsem kouzlu tvoření ze šnůr a snažím se tuto nádhernou kreativní vášeň šířit dál. Zpracovávám návody, díky kterým uvidíš dokonalý výsledek v krátkém čase. Více o mně si přečtěte zde >>