Už máš dárky na Vánoce?

Každý rok si říkáš, že ty další Vánoce už nenecháš nakupování dárků na poslední chvíli? Tak to prostě letos tak udělej a nakup dárky včas!

Tady je pár doporučení jak vybírat dárky pro své blízké:

 1. Všímej si co se komu líbí a klidně si to někam napiš, zítra už si nemusíš pamatovat. Můžeš to rovnou koupit, pokud máš možnost to udělat skrytě, nebo pro to někoho pošli, najdi si to na internetu, zavolej do prodejny…, možností je víc než dost.
 2. Jdi někdy nakupovat s pocitem, že do Vánoc je už jen pár dní. Rozhlížej se při procházce městem, při návštěvách obchodů, možná Tě trefí do nosu i něco víc, než tři oříšky :-).
 3. Zajímej se čím se kdo zabývá, co ho baví, zvýšíš tím šanci, že se „trefíš“.
 4. Je-li obdarovaný tvořivá osůbka, máš docela výhodu. Nákupem materiálu pro výrobu nemůžeš udělat chybu.
 5. Poslouchej danou osobu co říká, když mluví o svých zálibách, koníčcích, oblíbených činnostech. Často Ti sám řekne co si přeje, co mu chybí, co by se mu hodilo.
 6. Kašli na to, že teprve končí léto a že je ještě dost času! Jak se to vezme. Chytrý dárek, který tomu druhému udělá skutečnou radost, vyžaduje sice trochu přemýšlení a Tvého času, ale vydá za tisíc dárků. A poznáš to už když ho budeš kupovat, případně vyrábět. To mi teda věř!
 7. Už se Ti někdy stalo, že jsi třeba na dovolené řekla…“tohle by se líbilo sestře, bráchovi, dceři, kamarádce? Tak to kup už teď, ušetříš si starosti před Vánocemi. A že se to bude líbit už přece víš, jinak bys to neříkala, ne?
 8. Pokud daná osoba miluje hudbu, divadlo či jinou kulturu, máš nejvyšší čas poohlédnout se po vstupenkách na něco výjimečného.
 9. Pamatuj si kam to schováváš :-).
 10. No a pokud si tvořivá osůbka TY, tak neváhej, a něco rovnou vytvoř. Víš, že to trvá a chce to čas, tak neváhej a co nejdříve začni. Zkus třeba šňůry. Je to zábava!
 11. Doporučuji Ti ty dárky rovnou zabalit. Vánoční papír z loňska určitě někde doma najdeš. Jednak máš vystaráno a jednak máš jistotu, že i když to někdo najde, netroufne si to rozbalit.

Někteří lidé mají rádi zážitky. Koupí poukazu na nějakou zajímavou činnost uděláš radost několikrát. Poprvé pod stromečkem, podruhé na akci a potřetí když ukáže svým blízkým co se naučil(a).

Co tím získáš?

 • Vymýšlení dárků s předstihem Ti dává větší prostor ke kreativitě a přemýšlení nad tím, co skutečně udělá radost obdarovanému a předejdeš tomu, že na poslední chvíli koupíš jen to „něco“…, však Ty víš!
 • Čas Ti dá finanční svobodu. Rozložíš si náklady na delší dobu a nebude to tak bolet. A pokud máš to štěstí, že dostaneš vánoční prémie, můžeš si je nechat pro sebe :-).
 • Máš čas sledovat co se komu líbí, třeba na dovolené, nebo na letní procházce městem kolem výloh.
 • Máš mnohem více příležitostí využít slevy. Po létě jich je víc než dost, třeba na letní sportovní či turistickou výbavu.
 • Máš více příležitostí zaregistrovat co se kde teprve připravuje, třeba vydání nové zajímavé knihy, připravované koncerty či jiné kulturní akce. Před Vánocemi mohou být již beznadějně vyprodány.

Přeji Ti šťastnou ruku při výběru a konečně klidné a pohodové Vánoce.

Propadla jsem kouzlu tvoření ze šnůr a snažím se tuto nádhernou kreativní vášeň šířit dál. Zpracovávám návody, díky kterým uvidíš dokonalý výsledek v krátkém čase. Více o mně si přečtěte zde >>